Konkurs na wystawę „Człowiek Tworzy Historię”


W oczekiwaniu na XXI Powszechny Zjazd Historyków Polskich w Białymstoku zapraszamy do udziału w szkoleniu i konkursie "Człowiek tworzy historię". Wydarzenia te powinny okazać się interesujące dla nauczycieli i uczniów szkoły średniej.

Idea tej propozycji jest silnie powiązana z hasłem zjazdu "Człowiek twórcą historii". Polskie Towarzystwo Naukowe Oddział w Białymstoku pragnie zachęcić młodych humanistów do włączenia się w dyskurs zjazdu, a jednocześnie zainteresować wydarzeniem bardzo istotnym dla Białegostoku i całego regionu.

Szkolenie będzie dotyczyło teorii i praktyki przygotowywania wystaw. Odbędzie się 27 marca 2024 r. w Muzeum Pamięci Sybiru i miejsce to nie zostało wybrane przypadkowo. Szkolenie w Muzeum Pamięci Sybiru to możliwość zobaczenia najnowocześniejszej wystawy narracyjnej w regionie, szansa na poznanie nowatorskich rozwiązań wystawienniczych i kształtowanie swego warsztatu w oparciu o dobre praktyki Muzeum i wiedzę osób wyspecjalizowanych w tematyce.

Konkurs „Człowiek Tworzy Historię” jest szansą na twórczą pracę zespołową wykorzystującą wiedzę i umiejętności plastyczne, informatyczne, techniczne, historyczne, językowe uczniów. W konkursie pula nagród to blisko 20 tys. zł oraz możliwość prezentacji wystawy podczas tegorocznego Powszechnego Zjazdu Historyków Polskich w Białymstoku!

Zachęcamy do wypełnienia i przesłania zgłoszenia na szkolenie mailem na adres: konkurs@bialystok.pth.net.pl do 21 marca 2024 r.

Więcej szczegółów w Regulaminach.